Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

Ogłoszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze

2020-08-03

Informujemy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górze trwa przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 w zakresie świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego oraz wniosków o wypłatę świadczenia ,,Dobry Start” (300+).

W związku z nadal trwającym stanem epidemii przyjmowanie wniosków w formie papierowej odbywa się z zachowaniem wysokiego reżimu sanitarnego.

Przyjmowanie wniosków z konsultacją pracowników odbywa się w wyznaczonych godzinach:
w poniedziałki od 10.00 do 16.00,
od wtorku do piątku od godziny 9.00 do 13.00.

Do dyspozycji Petentów wyznaczono 3 stanowiska obsługi , przy których może znajdować się tylko jedna obsługiwana osoba. Wobec powyższego w przypadku kolejek prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami. Z prawej strony budynku znajduje się skwer z ławeczkami, na którym bezpiecznie można oczekiwać na swoją kolej przyjęcia.

Wnioski w formie papierowej są udostępnione bezpośrednio za wejściem głównym do budynku lub można je pobrać ze strony internetowej OPS (www.opsgora.pl zakładka DRUKI). Prawidłowo wypełnione dokumenty wraz z załącznikami, które nie wymagają konsultacji z pracownikiem (umieszczone w kopercie lub zszyte w sposób uniemożliwiający ich rozsypanie) można pozostawić w siedzibie Ośrodka (za wejściem głównym do budynku po lewej stronie) wrzucając je do oznaczonego miejsca lub przesłać poczta tradycyjną.

Zobowiązuje się Interesantów do zasłaniania ust i nosa maseczką lub odzieżą oraz do dezynfekcji rąk środkiem znajdującym się we wiatrołapie (OPS nie zapewnia rękawiczek jednorazowych). Prosimy o przynoszenie własnych przyborów piśmienniczych.
Ponadto informujemy, że nadal nie ma możliwości samodzielnego poruszania się po Ośrodku.

Szacuje się przyjęcie w najbliższych 3 miesiącach około 2300 wniosków .

W celu zminimalizowania kolejek i czasu oczekiwania na konsultację zachęcamy do składania wniosków drogą online. Obsługa wniosków tym kanałem jest bardzo prosta i w sposób intuicyjny pomaga wypełnić wymagane pola. Do wniosków istnieje możliwość dołączania załączników w postaci skanów i wypełniania odpowiednich oświadczeń.

Wnioski na świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/

Wnioski o świadczenie 300+ przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze. ul. Poznańska 23, 56-200 Góra, tel./fax 065 543-22-01

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji